Pociąg do historii - portal historyczny miasta Marki

facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Tragedia rodzinna w Strudze - 1934

metryczka wpisu
fb.com:
opub.:2018-12-09, 18:00
data powiązana:1934-01-09
tagi:XX-lecie międzywojenne
Wycinki prasowe-Struga
Struga

Gazeta Polska z 9 stycznia 1934 roku zamieściła notatkę o tragedii rodzinnej w Strudze.
Oto jej treść:
"Wstrząsająca tragedia rodzinna. Mieszkańcy Strugi pod Warszawą żyją pod wrażeniem wstrząsającej tragedii, jaka wydarzyła się na terenie fabryki wyrobów metalowych. Kierownikiem tej fabryki był 51-letni Michał Natarow, zamieszkujący w jednym z budynków fabrycznych z żoną i córeczką.
W dniu 1 b.m. Natarow wskutek redukcji stracił pracę i miał w najbliższych dniach opuścić zajmowane stanowisko. Natarow z powodu utraty pracy popadł w ciężkie warunki materjalne. Utrata posady i choroba jedynego dziecka, na leczenie którego nie miał środków, stały się przyczyną silnego rozstroju nerwowego, pod wpływem czego natarow dokonał podwójnego zabójstwa i samobójstwa. Wezwany niezwłocznie lekarz stwierdził, że Helena Natarow zmarła wskutek ran postrzałowych głowy i klatki piersiowej, zaś trzyletnia córeczka wskutek ran głowy. Natarow popełnił samobójstwo strzelając sobie w usta."
Nieco inaczej opisano to zdarzenie w gazecie Nowiny Codzienne także z 9 stycznia 1934 roku i podano inne przyczyny tego kroku Michała Natarowa.

http://www.historia.marki.pl/admin/wpisy.php?action=rekordy_edytuj&id=175

Antoni Widomski

Gazeta Polska. 1934. R.38 Nr 6

Deklaracja Dostępności

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa