Pociąg do historii - portal historyczny miasta Marki

facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolonia Kosianka- 1929

metryczka wpisu
fb.com:
opub.:2019-08-28, 12:48
data powiązana:1929-04-21
tagi:XX-lecie międzywojenne
Wycinki prasowe-Pustelnik

Parcelacja Kolonii Kosianka związana była najprowdopodobniej z działalnością "Towarzystwa przyjaciół Pustelnik letnisko". Z inicjatywy tego Towarzystwa zawiazała się spółka drogowa. Siedzibą spółki był folwark Kosiany pod Pustelnikiem.Spółka miała na celu przprowadzenie drogi bitej przez osiedla w Pustelniku. Droga ta miała połączyć szosę radzymińską z szosą jabłonowską. Siedibą spółki
Więcej informacji o Towarzystwie > Towarzystwo Pustelnik letnisko 

Własny kawałek ziemi to najmądrzejsza lokata kapitału, to pierwszy krok na drodze do szczęścia, jakim jest posiadanie własnego domu.
W tym celu parceluje się „Kolonję Kosiankę” zaledwie 10 kilometrów od Warszawy, a pół kilometra od stacji Pustelnik, drogi żel. Marecko – Radzymińskiej.
Jest to urocza w pobliżu lasów Nieporęckich położona miejscowość, wyjątkowo sucha i zdrowa słusznie „Polskim Otwockiem” zwana.
Idealne połączenie z Warszawą: 30 pociągów w obie strony latem a 16 zimą; tuż obok szosa oraz stała komunikacja autobusowa.
Na miejscu: 7-mio klasowa szkoła powszechna, cegielnia i tartaki. W pobliżu telefon i elektrownia.
Ze wszystkich najbliższych okolic Warszawy jest to najbardziej wymarzone Miasto Ogród-Letnisko. Cena za 1 łokieć kwadratowy od złotych jeden.
Sprzedaż uskutecznia się również na rozpłaty.
Informacji udziela się: telef. 94-33, 129-08, 198-31, 408-53, oraz w kancelarii nr (w Gmachu Hipoteki (Kapucyńska 9) i na miejscu w folwarku Kosiany. Odjazd do st. Pustelnik drogi z kolejki Mareckiej w godzinach: 12 i 2.30. Na te pociągi w każdą niedzielę oczekiwać będą konie przed Kawiarnią Trinknera w Pustelniku.

Antoni Widomski

Kurjer Warszawski. R. 109, 1929, nr 108

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa